בוגרי תואר

סיימתם תואר בלי תזה? רוצים להתקדם לדוקטורט ולא יודעים איך?

לימודים לקראת התואר דוקטור לפילוסופיה (Ph.D.)

הלימודים לתואר "דוקטור לפילוסופיה" (Ph.D.), האורכים מספר שנים, מהווים את השלב המתקדם ביותר בלימודים האוניברסיטאיים. במהלכם עובר תלמיד המחקר תהליך שבו הוא מעמיק ומרחיב בתחום מחקרי מסוים עד לרמה שבה הוא תורם למחקר השאלות הפתוחות בחזית המדע בתחומו תרומה מקורית ומהותית. המגוון הרחב של הנושאים הנחקרים בביה"ס על ידי חוקרים מן השורה הראשונה בעולם בתחומם, יוצר היצע מגוון ומרתק של נושאים אפשריים לעבודות הדוקטורט

תוכנית לימודי הדוקטורט באוניברסיטה  כוללת מספר שלבים. השלב הראשון בעבודה הוא בחירת מנחה הדוקטורט, וביחד איתו או איתה, בחירת תחום המחקר שבו תתמקד עבודת הדוקטורט. עיקר הזמן בדוקטורט יוקדש להצבת שאלות פתוחות בחזית תחום מחקר זה, ומתן מענה מקורי עליהן בדרכים שונות, אם תיאורטיות ואם מעשיות, בהנחית מנחה הדוקטורט. מעבר לכך כוללים לימודי הדוקטורט גם השתתפות בקורסים המתקדמים הניתנים בביה"ס (בהיקף של 12 נ"ז) במידה שנועדה להכין את התלמיד לביצוע מחקרו, להעמיק את הידע שלו בו, ולהרחיב את אופקיו לתחומים נוספים רלוונטיים המעניינים אותו. תלמידי המחקר המעוניינים בכך אף מועסקים על ידי ביה"ס כאסיסטנטים וזוכים במלגת לימודים (בכפוף למשרות פנויות ולתנאי ביה"ס), דבר המאפשר להם להיות מעורבים בחיים האקדמיים מזוית נוספת, ומקדם אותם רבות. במהלך תקופת הדוקטורט מוצמדת לתלמיד המחקר וועדה מלווה שמלווה את התקדמות מחקרו, באמצעות פגישה אחת לאישור התוכנית, ולפחות עוד פעם אחת במהלך הדוקטורט. בתום תקופת המחקר מגיש תלמיד המחקר חיבור מדעי (הכתוב בסטנדרטים המקובלים בספרות המקצועית) שמהווה את סיכום עבודת- מחקרו.

האוניברסיטה  מייחסת חשיבות עליונה לאיכות עבודות המחקר, וזוקף לזכותו מספר רב של עבודות מחקר אשר היוו פריצת דרך מדעית. מרבית בוגרי המסלול לדוקטורט בביה"ס ממשיכים במחקר אקדמי, אם באקדמיה ואם בתעשייה.

 

מידע כללי ומנהלתי לתלמידי המחקר, לגבי לימודי הדוקטורט:

לפרטים נוספים, יש להתיעץ עם יועצי המחקר בחוגים השונים, או, בעניינים מנהלתיים, עם יועץ תלמידי מחקר ברשות לתלמידי- מחקר, הגוף האקדמי הממונה על נושא תלמידי-המחקר באוניברסיטה העברית.

משרדי הרשות לתלמידי מחקר:

משרדי הרשות לתלמידי מחקר: בניין המינהלה (שרמן) קריית אדמונד י. ספרא, חדר 303 , טלפון: 02-6584711 .

שעות הקבלה: ימים א'-ה' 10:00-13:00.

 

 

קבוצת פיילוט לדוקטורנטים חרדים

הדרך לדוקטורט ארוכה ומאתגרת ואנו מודעים לקושי והאתגר במיוחד לבוגרי החינוך החרדי.

לצורך כך הקמנו קבוצת פיילוט מיוחדת לחרדים בהנחייתו של פרופסור אלישע באב"ד מבית הספר לחינוך, שתלווה את המועמדים בתחילת דרכם.

פרופ' באב"ד יעסוק בנושאים כמו מציאת מנחה, מציאת נושא מחקר,  מה דרוש לכתיבת תזה, מהי הרשות לתלמידי מחקר ועוד.

מספר המקומות מוגבל כרגע לקבוצות קטנות.

מועמד המעוניין להשתתף בסדנא יכתוב מכתב מפורט על מצבו המדויק ( מהות התואר הראשון והשני, ציונים, האם כתבתם תזה לתואר שני, האם יש לכם אכן זמן פנוי לשנים הקרובות ) ואת הצרכים שלו(רוצה לכתוב דוקטורט, באיזה פקולטה, ואיזה נושא ברצונכם לחקור וכדומה)

אנו נבדוק את הנתונים ונחזור אליכם בהקדם

 

 לקבלת כלל המידע מהרשות לתלמידי מחקר לחצו כאן

יועצי מוסמך בפקולטה למדעי הטבע  http://science.huji.ac.il/he/Msc_Counsellors

יועצי מוסמך במדעי המחשב והנדסה https://www.cs.huji.ac.il/he/academics/counseling

דוקטורט במדעי המחשב https://www.cs.huji.ac.il/he/academics/programs-for-doctor-degree